Csináld magad - Ajtókopogtató örökzöldekből

A természetes színekben pompázó koszorúk gyönyörűen mutatnak az ajtón. A saját magunk által készített ajtókopogtatókhoz válogassunk kedvünkre a különböző örökzöldek, az izgalmas termések, a téli díszek, és a színes szalagok között.

Az első lépés a megfelelő alapanyagok összeválogatása

Az első feladatunk, hogy körülnézzünk, mit tudunk felhasználni az otthon található díszek, figurák, díszkötözők, szalagok és termések közül. Remekül jönnek az ajtódíszhez a fahéj rudak, a kisebb tobozok, a gesztenye, a dió, a mogyoró, a mandula, a vadgesztenye, a barackmag, az égertoboz, a szárított narancs- és citromkarikák. Az olyan színes bogyók, mint a csipkebogyó vagy a berkenyefélék termésével is díszíthetünk, de használhatunk virágboltokban kapható, dróton levő, műanyag bogyókat is. A kertben, erdőben gyűjtött örökzöldek közül szóba jöhetnek a tuja- vagy hamisciprushajtások, a kevésbé szúrós fenyőfélék ágai, a tiszafa ágak, a puszpáng vagy ismertebb nevén buxus vesszők, de a kissé szúrós magyal, a fényes levelű fagyal vagy a borostyán hajtásai is.

 

A szükséges eszközök

Az ajtókopogtatóhoz szükségünk lesz egy 20-25 cm átmérőjű koszorúalapra. Ez lehet natúr szalmakoszorú vagy vesszőkarika. Kell még vékony tűződrót, drótvágó olló vagy fogó, és erős ragasztó vagy ragasztópisztoly. A ragasztópisztoly használatakor mindenképpen legyünk körültekintőek, hiszen a forró ragasztó könnyen a ruhánkra, bőrünkre csöppenhet. Az örökzöldek méretre vágásához a metszőollóról se feledkezzünk meg.

 

Az ajtókopogtató elkészítése néhány lépésben

A koszorúalapra először is az örökzöldeket rögzítsük a kötöző drót segítségével. Legjobb, ha a koszorú vagy a növény színével megegyező, vékony drótot használunk. Az örökzöldeket tehetjük úgy az alapra, hogy az egész koszorút beborítjuk vele, ebben az esetben vastagabb koszorút kapunk. Abban az esetben, ha csak az alap elejét és oldalait borítjuk be a növényekkel, a koszorú jobban hozzá tud simulni az ajtóhoz. Vesszőkoszorú esetében az is nagyon látványos, ha az alap csak egy részét fedjük be az örökzöldekkel.

 

A terméseket, díszeket a ragasztóval vagy vékony dróttal helyezzük el a koszorún. Egy ajtódíszen ne használjunk túl sok színt és formát, a kevesebb, néha több elve ebben az esetben is igaz. Jól mutat együtt a zöld, a piros és az arany, de mutatós az ezüst is a fehér és a kék színnel. A koszorúhoz végül válasszunk színben és stílusban passzoló szalagot, amivel majd az ajtón rögzítjük. Ha az ajtódísz nehéz, vastagabb szalagot tegyünk rá vagy vékonyabb szalag esetében több réteget használjuk belőle.

Még több hasznos tippért látogasson el weboldalunkra: http://stihlnemzedekek.hu/kertapolasitippek

Írta: Beh Mariann

A STIHL kertápolási szakértője

2020.01.17